Science Stream Toppers (Class XI)

Class & Section Name Position
XI A Kashish Jain I
XI B Shrey Gupta II
XI A Gyanvi III

COMMERCE Stream Toppers (Class XI)

Class & Section Name Position
XI D Priyanshu Gupta I
XI E Raghav Vigh II
XI E Ayushi Jain III


SUBJECT TOPPERS (Class XI)

Subject Name
ENGLISH Shivam Mittal- XI A
MATHEMATICS Raghav Vigh -XI E
PHYSICS Kashish Jain - XI A
CHEMISTRY Kashish Jain- XI A
COMPUTER SCIENCE Shrey Gupta - XI B
INFORMATICS PRACTICES Vansh Sapra - XI C
ACCOUNTANCY Ayushi Jain - XI C
BUSINESS STUDIES Prianshu Gupta - XI D
ECONOMICS Prianshu Gupta - XI D
BIOLOGY Kashish Jain - XI A

Meritorious Students (I-III)

Class & Section Name
I A Aaditya Goyal, Akshat Gupta, Anirudh Bharadwaj, Ayush, Bhuvi Aggarwal, Garvit Gupta, Keshav, Khushi Goyal, Prabhsimar, Shanaya Bansal, Sumedhaa Gupta, Sanvi Chanana
I B Aagam Jain, Anshika Singh, Ashmi Samaddar, Devansh Manuja, Divya, Divyanshi, Divyanshi Gupta, Khyati Wadhwa, Naitik Bansal, Parth Singhal, Paras Mangla, Pavika, Revant Singhal, Swarit Gupta, Varnit Gupta
I C Aryan, Ashvika, Ayaan Deepani, Chaitanya Mittal, Chinmay Goyal, Jhanak Raithan, Shriyansh Jha, Soham Panchal, Vyan Jindal
I D Aryan, Ashvika, Ayaan Deepani, Chaitanya Mittal, Chinmay Goyal, Jhanak Raithan, Shriyansh Jha, Soham Panchal, Vyan Jindal
I E Daksh Gupta, Daksh Raj, Tanya Dhallwani, Jivyansh Anand, Kavya Jain, Kavyansh Rehani, Kiaan Shah, Kovid Wadhwa, Lakshita Mittal, Lakshay Jain, Paridhi Jain, Pranav Rana, Riya Jindal, Samriddhi Shukla, Tarun, Tejasvi
II A Agrim Jain, Chrishti Oberoi, Dev Singhal, Tanvi Arora, Tanvi Behal, Shivansh Bisht, Shivansh Chugh, Siddhi Garg, Sneha Kumari, Naitik Vinayak, Nikunj Goyal
II B Vanya Jain
II C Anushree Gupta, Anvi Goel, Jivik Minocha, Kashvi Kannai, Saumya Singhal, Plaksha Gupta, Yahvi Beriwal
II D Chehak Gupta, Dhruv Mittal, Drish Gupta, Himanshi Gupta
II E Devanshi Aggarwal, Harshit Gupta, Pakhi Jain, Saachi Goel, Sagar Kansal
III A Aarav Gupta, Saumya Asiwal
III B Rohan Asiwal
III C Aadya Nagpal, Ananya, Chand, Kavya Sharma, Ishita Kaur
III D Aarav Goel, Lakshita Tanwar, Manashvi Raj, Shreen Singh, Shreya Garg, Utkarsh Sharma, Ehsaas Chauhan, Sakshi Yadavth
III E  


Meritorious Students (IV-V)

Class & Section Name
IV A Daksh jolly, Arleen Kaur, Dhwani Bassi, Lakshay Aggarwal, Mahir Mittal, Parusha Aggarwal, Satvik Bansal, Samiksha Jain, Swasti Jindal
IV B Aabhya Gupta, Agrima Jain, Anvita Sinha, Avni Garg, Divya Garg, Harshit Bansal, Ina Jindal, Khushi Jain, Neha Arora, Nitima Goal, Priyanshu Chauhan, Rashika Bansal, Yashika Bansal
IV C Madhvi Nagpal, Kashvi Verma, Abhishek Mann, Divyanshi Garg, Piyush Beniwal
IV D Ishaan Gupta, Kushagra Gupta, Ryan Gupta, Virat Gupta, Ananya Attrey, Dharvi Jain, Gitali Rajdev, Parul Bansal, Priyanshi, Siddh Jain, Vidhi Jain
V A Akshat Mishra,Anushka Jain,Bhavika Goyal,Kanika Mittal,Parth Gupta,Ritesh Kumar,Simran Kamra
V B Bhavya Gupta,Chinmay Aggarwal,Jatin Mittal, Madhavendra Pratap Singh, Shiven Mittal
V C Chhavi Jain,Devansh Ahuja,Divarsl Agarwal,Lavya Jain,Parth Aggarwal,Sankalp
V D Divyam Mittal, Gauri Gupta, Saksham Bansal,Soham Gupta

Class & Section Name
VI A Nilesh Pant, Aashi Jindal, Anshul Aggarwal, Manvi , Peeyush Bansal
VI B Saransh, Mehul, Suhawani, Kashvi, Anmol, Sarthak Goel, Pushkal, Rakshit
VI C Shreya Sharma,Monishka Aggarwal, Vasu Jagota
VI D Ansh Bansal, Raghav Goel, Saumya Garg, Srishti Aggarwal
VII A Aviral Goel, Khushi Bahara, Pari Bansal, Vedansh
VII C Ashika, Urvi, Tripti
VII D Anoushka Gupta, Hardeek Gupta, Pragati Mittal, Prajwal Singh
VIII A Priyanshi Bansal
VIII B Simran Agarwal
VIII C Hitanshi
VIII D Siddhi Jindal, Kritika Mittal, Sarthak Gupta
IX A Akshat Gupta, Mehak Jain
IX B Chinki Beniwal, Sneha Singhal, Udit
IX C Aashna Garg, Pranay Jain, Priyanshi Gupta
IX D Khushi Goel, Vaanika

-> ARCHIVE <-
Scholar corner (session 17-18)
Scholar corner (session 16-17)      Scholar corner (session 15-16)
Scholar corner (session 14-15)       Scholar corner (session 13-14)